Tablet SınavıTablet Bilsem Demo Sınavı

Bilsem sınavında tüm sınıflar için tabletle başlamıştır. Bilsem yani Bilim ve Sanat merkezi Tablet sınavı soruları milli eğitim tarafından hiç bir zaman yayınlanmadı.Tablet soruları yerine tablet demo yayınlandı Kurs verdiğimiz öğrencilerimizden aldığımız bilgilere göre sizlerle Bilsem Soru Tarzlarını Buradan paylaşacağım.

Bilsem Genel Yetenek SınavıBilsem Genel Yetenek Sınavı
Bilim ve Sanat Merkezleri; zekâ, yaratıcılık, sanat, liderlik kapasitesi veya özel akademik alanlarda yaşıtlarına göre yüksek düzeyde performans gösteren ve uzmanlarca IQ puanı 130 ve üzerinde olan öğrencilerin belirlenerek bu öğrencilerin okul saatleri dışında farklı faaliyetlere katılabildikleri yerlerdir..

Bilsem 4. Sınıf Bilsem Deneme SınavıWechsler Nonverbal Yetenek (WNV) testi nedir?

Bu test daha önce yapılan wisc-r testiyle benzerlik göstermekte olup wisc-r zeka testine göre daha geniş bir yaş aralığına sahip ve sözsüz test olarak geçmektedir. Wisc-r zeka testinin zaman olarak eski bir test olması nedeniyle Wechsler Nonverbal Yetenek (WNV) testi Türkiye şartlarına uyarlanarak standardizasyonu yapılmıştır. Testin içeriği ve test esnasında ne gibi sorularla karşılaşıldığı merak uyandırsa da hem etik hem de hukuki açıdan içeriğe ulaşmak mümkün değildir.

Asis Zeka TestiAsis Zeka Testi Sak Zeka Testi
Anadolu-Sak Zeka Ölçeği, genel zekayı ve genel zekayı oluşturan ana bileşenleri objektif olarak ölçen bireysel bir zeka ölçeğidir. Yedi alt testten oluşan ASİS, sekiz farklı performans profili vermektedir.

kbit2 testi

KBIT ™ 2 test soruları

KBIT ™ 2 Testi nedir? Kaufman Kısa Zeka Testi ™ 2 (KBIT ™ 2 testi) kısa bir (yaklaşık 20 dakika), sözel ve sözel olmayan bireysel zeka uygulama ölçüsüdür.