Bilsem Resim Mülakat SınavlarıBilsem Resim Sınavı Hakkında Bilgi
Bilsem resim sınavına hazırlanan öğrencilerimiz için hazırladığımız yazımızı okuyarak : Bilim ve Sanat merkezi Resim Sınavında neler sorulur, Hangi sorular çıkar Aşamaları nelerdir, Resim sınavında puanlama nasıl yapılır, Kaç puan almalısınız, 1. sınıflara 2.sınıflara 3. sınıflara Resim sınavında bilsemde neler sorarlar bunları makaleyi okuyarak öğrenebileceksiniz.

Bilsem Resim Sınavına KayıtBilim ve Sanat Merkezi Resim Sınavı

Bilim ve sanat merkezi resim sınavına girmek isteyen öğrencilerin öncelikle sınıf öğretmeni tarafından bilsem sınavına kayıt ettirilmiş olması gerekiyor. Sınıf öğretmeni bilseme öğrencilerini kayıt ederken 3 bölümden iki tanesini seçebilir. Bilsem resim , Bilsem Müzik ve Bilsem Zihinsel Yetenek. Bilim ve Sanat Merkezi resim alanında başvuru yapan öğrenciler birinci basamak sınava girmeleri gerekir.

Resim birinci basamak sınavı bilsem tablet genel tarama sınavıdır. Resim mülakatına katılabilmek için önce tablet sınavına girmeleri gerekir. Resim tablet sınavında genel yetenek, müzik ve resim sınavına girecek öğrencilere aynı sorular sorulur. Bilsem doğru sayısı yani bilsem sınav geçme puanı resim, müzik ve genel yetenek için farklıdır. Bilsem  Resim ve müzik sınav geçme puanı genel yetenek sınav geçme puanından daha düşüktür.