Bilsem Nedir ?

Bilsem sınavı hakkında bilmek istedikleriniz BİLSEM;Nedir ,Kimler Girebilir,Nasıl kayıt yapılır,Sınavı Ne zaman,Mülakat Sınavı,Tablet Sınavı,Kaç soru sorulur,Asis Zeka Testi,Bilim ve Sanat Merkezi,Sınav Soruları,

Bilsem Nedir ?

Kurs

Bilsem sınavına hazırlanmak isteyen öğrencilerimiz için internet üzerinden canlı kurs veriyoruz. Akşam 18:00-21:00 Ücretsiz demo ders imkanı sunuyoruz

Bilsem Hazırlık

Bilsem Kitabı 1.sınıf,2.sınıf,3. sınıf,4. sınıfa giden ve 0-6 yaş arası çocukları için bilsem sınavına hazırlık kitapları mevcuttur.

Bilsem Kitapları

Tablet Demo

Bilsem sınavına hazırlanan öğrenciler için bilsem demo soruları ve deneme testlerinin bulunduğu uygulamamız

Bilsem Tablet

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor.

Title Text

2015 yılında yapılan bilim ve sanat sınavında çıkmış sınav sorularını bu sayfadan indirebilirsiniz. Bilim Bilsem sınavında çıkmış sınav sorularını indire bilirsiniz tıklayınız.

2015 Çıkmış Bilsem Soruları

Birinci sınıflar için 2015 yılında bilsem sınavı yapmamıştır. O nedenle indirmeniz için Bilim ve sanat merkezi sınavları için örnek deneme sınavını indiriniz.

1.Sınıf 2015 Çıkmış Bilsem Soruları İndir

2.sınıfların bilsem 2015 yılında yapılan sınavına ait çıkmış sınav sorularını bu sayfadan indirebilirsiniz. Bilim ve Sanat Merkezi Çıkmış sınav Sorularını indirebilirsiniz.

2.Sınıf 2015 Çıkmış Bilsem Soruları İndir

3. Sınıf bilsem sınavında 2015 Çıkmış sınav sorularını ve cevap anahtarını buradan. Bilim ve sanat merkezi sınavı Çıkmış sınav soruları ve cevap anahtarı.

3.Sınıf 2015 Çıkmış Bilsem Soruları İndir

4.sınıf Çıkmış 2015 Bilsem Sınav Sorularını indirmek için tıklayınız. Bilim ve Sanat Sınavı Çıkmış Sınav Soruları ve cevap anahtarını buradan indirebilirsiniz.

4.Sınıf 2015 Çıkmış Bilsem Soruları İndir

2016 yılında yapılan bilim ve sanat sınavında çıkmış sınav sorularını bu sayfadan indirebilirsiniz. Bilim Bilsem sınavında çıkmış sınav sorularını indire bilirsiniz tıklayınız.

2016 Çıkmış Bilsem Soruları

1.sınıflar için 2016 yılında tabletle sınav yapılmıştır. 2016 yılında çıkmış bilsem tablet sorularının benzerlerini buradan indir. MEB Bilsem sorularını yayınlamamıştır.

1.Sınıf 2016 Çıkmış Bilsem Soruları İndir

2.sınıfların bilsem 2016 yılında yapılan Tablet sınavına ait benzer soruları indirebilirsiniz. 2016 Bilim ve Sanat Merkezi Çıkmış soruları MEB yayınlanmamıştır

2.Sınıf 2016 Çıkmış Bilsem Soruları İndir

3.Sınıf 2016 bilsem sınavında Çıkmış sınav soru ve cevap anahtarını buradan indirebilirsiniz. Bilim ve sanat merkezi sınavı Çıkmış sınav soruları ve cevap anahtarı.

3.Sınıf 2016 Çıkmış Bilsem Soruları İndir

4.sınıf 2016 Çıkmış Bilsem Sınav Sorularını indirmek için tıklayınız. 2016 Bilim ve Sanat Sınavı Çıkmış Sınav Soruları ve cevap anahtarını indirebilirsiniz.

4.Sınıf 2016 Çıkmış Bilsem Soruları İndir

2017 yılında yapılmış bilsem sınav soruları ve cevaplarını buradan indirebilirsiniz. 2017 Bilim ve Sanat Merkezi çıkmış sınav soruları ve cevaplarını indir.

2017 Çıkmış Bilsem Soruları

2017 1. Sınıf Bilsem tablet sınavında çıkmış sınav sorularının benzerlerini buradan indirebilirsiniz. Bilsem tablet sınavı soruları MEB tarafından yayınlanmamıştır.

1.Sınıf 2017 Çıkmış Bilsem Soruları İndir

2. Sınıf Bilsem 2017 tablet sınavında çıkmış sınav soruları MEB tarafından yayınlanmadı. Bu nedenle benzer tablet sınavı sorularını buradan indirebilirsiniz.

2.Sınıf 2016 Çıkmış Bilsem Soruları İndir

3. Sınıf 2017 Bilim ve Sanat Merkezi Bilsem tablet sınav sorularının benzerlerini buradan indirebilirsiniz. 2017 sınav soruları yayınlanmamıştır. Benzer soruları indiriniz.

3.Sınıf 2016 Çıkmış Bilsem Soruları İndir

2017 yılında 4. sınıf bilsem sınavı yapılmadı. 4.sınıflar için bilsem sınavı 2017 yılında kayıt yapmamıştır. 2017-2018 yılında 4. sınıflar yeniden alınabilir sınava

4.Sınıf 2016 Çıkmış Bilsem Soruları İndir

 3. sınıf Bilsem Soruları3. Sınıf Bilsem Tablet Testi 2017
Bilsem sınavı olan 3. sınıfların tablet soruları yayınlanmamıştır. Sizlere örnek mobil uygulamayı indirmenizi öneririm. Tablet sınavı soruları bilsem sınavı demo uygulaması ve geçmiş yıllardaki sorulara göre hazırlanmıştır

3. Sınıf Bilsem Tablet Testi 2017

Bilsem sınavı olan 3. sınıfların tablet soruları yayınlanmamıştır. Sizlere örnek mobil uygulamayı indirmenizi öneririm

Öğrencilerin grup tarama sistemindeki ekran görüntüleri hakkında bilgilendirme ve cevaplamada pratiklik kazanması amacıyla bakanlık tarafından oluşturulan 3 animasyon ve 3 alıştırmaya, http://orgm.meb.gov.tr/ internet adresinden ulaşılabiliyor.

 

3. Sınıf Tablet Soruları 3. Sınıf Bilsem Tablet Soruları 2016

 

Bilsem 3. sınıfların tablet soruları yayınlanmamıştır. Sizlere örnek mobil uygulamayı indirmenizi öneririm

 Demo Bilsem Tablet Uygulaması

Öğrencilerin grup tarama sistemindeki ekran görüntüleri hakkında bilgilendirme ve cevaplamada pratiklik kazanması amacıyla bakanlık tarafından oluşturulan 3 animasyon ve 3 alıştırmaya, http://orgm.meb.gov.tr/ internet adresinden ulaşılabiliyor.

 


Özel yetenekli öğrencilere ilk “tablet“ sınavı başlıyor
Birinci ve ikinci sınıf düzeyinde özel yetenekli öğrencilerin belirlenmesi amacıyla “tablet bilgisayarlar“ üzerinden düzenlenecek ilk grup tarama sınavı, 27 Şubat Cumartesi günü Türkiye genelinde eş zamanlı olarak başlatılacak.

 


Toplam 167 bin 235 öğrenciye günlük 4 oturum şeklinde yaklaşık 2 aylık bir süreçte her hafta sonu grup tarama uygulaması gerçekleştirilecek.
MEB Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Celil Güngör, ilkokul, ortaokul ve lise çağındaki özel yetenekli öğrencilerin okullardaki eğitimlerinin yanı sıra resim, müzik ve genel zihinsel yetenek gibi bireysel yeteneklerinin kapasitelerinin geliştirilmesi amacıyla açılan Bilim ve Sanat Merkezlerinin (BİLSEM) bağımsız özel eğitim kurumları olduğunu ifade etti.

 

75 ilde 91 BİLSEM´de 18 bin civarında öğrenci bulunuyor
Bu merkezlerde, öğrencilerin uyum, destek eğitimi, bireysel yetenekleri fark ettirme, özel yetenekleri geliştirme ve proje üretimi ve yönetimi alanlarında düzenlenmiş eğitim programlarına alındıklarını anlatan Güngör, ayrıca edebiyat, güzel sanatlar, havacılık, akıl ve zeka oyunları, düşünce eğitimi, arkeoloji, şehir kültürü, yaratıcı yazarlık, drama, yazılım, yabancı dil, liderlik, mekatronik, astronomi ve uzay bilimleri gibi bilim dallarında, özel ilgi ve yetenekleriyle buluşmalarının sağlandığını aktardı. 
Türkiye´de özel yetenekli öğrenciler için en kapsamlı eğitim modelinin BİLSEM´ler olduğunu vurgulayan Güngör, 75 ilde 91 BİLSEM´de 18 bin 707 öğrencinin bulunduğunu bildirdi.

 


Bilim ve sanat merkezlerine öğrenci seçim sürecinin ilkokul birinci, ikinci, üçüncü ve dördüncü sınıfına devam edip resim, müzik ve genel zihinsel yetenek alanlarında akranlarından ileri düzeyde farklılık gösterdiği düşünülen öğrencilerin sınıf öğretmenleri tarafından aday gösterilmesiyle başladığını belirten Güngör, bu yılki üçüncü ve dördüncü sınıfta kayıtlı 127 bin öğrenciye 14 Şubat 2016´da merkezi sınav uygulaması yaptıklarını hatırlattı.

 

 

 

Sınav giriş belgeleri okul müdürlerinden alınacak
Güngör, 2015-2016 eğitim öğretim yılında BİLSEM´lere öğrenci seçim sürecinde aday gösterilen birinci ve ikinci sınıf düzeyinde öğrencilerin grup tarama uygulamasının ilk defa tablet bilgisayarlar üzerinden 27 Şubat Cumartesi günü gerçekleştirileceğini aktararak, şu bilgileri verdi: "Tüm ülkede, grup tarama uygulaması için teknik altyapı ve planlamalar tamamlandı. Toplam 167 bin 235 öğrenciye günlük 4 oturum şeklinde grup tarama uygulaması gerçekleştirilecek. 81 ilde aynı anda başlayacak oturumlar 9.00, 10.30, 13.00 ve 14.30 saatlerinde başlayacak, 10 kişilik gruplar halinde uygulanacak. Toplam 167 bin 235 öğrenciye günlük 4 oturum şeklinde yaklaşık 2 aylık bir süreçte her hafta sonu grup tarama uygulaması gerçekleştirilecek.

 


Öğrencilere ait grup tarama uygulaması, randevu tarih ve saat bilgilerinin yer aldığı grup tarama sınavı sınav giriş belgesi öğrencilerin örgün eğitim gördükleri okul müdürlükleri tarafından e-Okul Yönetim Bilgi Sistemi üzerinden yayınlandı. Okul müdürlükleri giriş belgelerinin çıktısını onaylayarak, öğrencilere teslim edecek."
Öte yandan, öğrencilerin grup tarama sistemindeki ekran görüntüleri hakkında bilgilendirme ve cevaplamada pratiklik kazanması amacıyla bakanlık tarafından oluşturulan 3 animasyon ve 3 alıştırmaya, http://orgm.meb.gov.tr/ internet adresinden ulaşılabiliyor.

 

2016-2017 Eğitim öğretim yılından itibaren Bilim ve Sanat Merkezlerimizde eğitimlerine devam edecek 1. ve 2. sınıf öğrencilerine yönelik tablet bilgisayar uygulaması 27 Şubat 2016- 24 Nisan 2016 arasında gerçekleştirilmiştir.

Bu uygulamada genel zihinsel yetenek alanında bireysel incelemeye hak kazanan öğrenciler için taban puanlar, Türkiye ortalaması üzerinden belirlenmiştir. Her soru 10 puan olmak üzere, uygulama 450 puan üzerinden değerlendirilmiştir.
1. Sınıflar için genel zihinsel yetenek alanı için taban puan 330,
2. Sınıflar için genel zihinsel yetenek alanı için taban puan 380 olarak belirlenmiştir.

Resim ve müzik yetenek alanında bireysel incelemeye hak kazanan öğrenciler; Bilim ve Sanat Merkezlerine yerleştirilecek öğrenci sayılarının dört katı üzerinden belirlenmiştir.
1. Sınıflar için resim ve müzik yetenek alanı için taban puan 300,
2. Sınıflar için resim ve müzik yetenek alanı için taban puan 340 olarak belirlenmiştir.


Bireysel incelemeye hak kazanan öğrencilere en kısa zamanda il tanılama sınav komisyonu tarafından randevuları verilerek öğrencinin devam ettiği örgün eğitim kurumu tarafından velilere bilgilendirme yapılacaktır. 
2016 - 2017 Yılı Bilim ve Sanat Merkezleri (1 ve 2. Sınıf) Tablet Bilgisayar Uygulaması Sonuçları için tıklayınız.